Historie

Na cestách s drony

Phantom je velmi dobrý a užitečný společník. Zkušenost z dovolené v Portugalsku však ukázala, že nosit sebou na zádech celkem rozměrný batoh, není pokaždé moc praktické. A tak zhruba rok po zakoupení Phantoma došlo k rozšíření stáje dronů o DJI Mavic AIR. 

Důvod pro zakoupení byl jednoznačný. Pokud jste na cestách potřebujete něco menšího, skladného, ale se srovnatelnými požadavky na kvalitu a komfort ovládání.

Správnost rozhodnutí záhy potvrdila zkušenost ze Španělska. A tak mám drony dva, snažím se je používat a využívat oba. Každý z nich má svoje přednosti a půvaby.

Bez Phantoma, bych těžko natočil video ze zámku v Hořovicích, jednak má větší dosah a navíc, je to on, kdo má leteckou licenci.

Jak to začalo

Od času co si pamatuji mně velice zajímalo vše týkající se elektriky, elektroniky a řízení čehokoliv na dálku. Dlouhá léta na to nějak "nebyl" čas. Chvíli jsem "modelařil" co přineslo minimálně ten užitek, že jsem se naučil "páčkovat" (ovládat vysílač) v trojrozměrném prostředí. Před několika roky jsem zakoupil jednoduchého drona SYMA X8C.

Současnost

V prosinci 2016 došlo k úplné výměně letového parku. Zakoupil jsem svůj první DJI stroj. Je jím DJI Phantom 3 Professional.

Létání s Phantomem se zásadně liší od Symy nejenom letovými vlastnostmi ale i kvalitou fotografií a stabilitou video snímků. Video záběry scenériíí dodávají třetí rozměr zážitkům z dovolených či jakýchkoliv aktivit.

Po určitém čase zjistíte, že chcete o krok dál. A tak přemýšlíte, že by bylo zajímavé zkusit to malinko profesionálněji. Rozhodnutí absolvovat pilotní zkoušky Bezpilotního letadla, jak zní oficiální název  "kvadrokoptéry- dronu"  přišlo záhy.