O dronech

Drony, teda spíš koptéry se čtyřmi (kvadrokoptéry) nebo více vrtulemi (hexa, okto ) - koptéry, vnášejí do našeho života nové pohledy , nové diskuse 

Můj první DJI stroj

Jak již z výše uvedené historie víte, moje první kvadrokoptéra byla SymaX8C. Teď si vám dovolím představit jejího více sofistikovaného konkurenta Phantom 3 Professional z dílny DJI. Je známo, že není tím nejnovějším z této dílny, zato je však dobře vyzkoušený, robustní a spolehlivý pomocník. Jeho čtyři 100 Watové motory mu dokáží udělit úctyhodnou rychlost až 16m/s a svislé stoupání až 5m/s. Kvalita fotografií (12Mpx) a videa (4K) jako is stabilita kamery poskytují velmi kvalitní výsledky jak filmových nahrávek tak fotografií, pro jakýkoliv druh činnosti. Ovládání letu Phantoma oproti SymaX8C je nesrovnatelné. Poradí si i s mírným větrem (podle mé zkušenosti i s méně mírným) a letí tam kam si přejete vy a né vítr. Výškovou stabilitu ocení všichni ,kteří předtím létali s drony bez výškové stabilizace. K tomu horizontální stabilizace pomocí GPS vám zajistí že dron drží na místě. 

Číst dál: Můj první DJI stroj

3D perspektiva

Když propadnete kouzlu nových možností vaší koptéry (slovo dron se mi nelíbí, připomíná mi příliš zařízení, která nejsou používána k mírovým účelům) , hledáte další a další.

Číst dál: 3D perspektiva